KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12376140
nr 1237 6140
Hans Gerhard Sörensen
(1923-1999), Norge
Träsnitt, 46/100, Pojke med sköldpadda. Signerad, daterad -52. Motivet: 37x29
Hans Gerhard Sørensen, norsk målare, grafiker, tecknare och illustratör född i Stokke 1923, död 1999.
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
måndag 25 februari 2019
kl 20:30:37
100 kr
200 kr
200 kr
Hans Gerhard Sörensen
Läs mer om Hans Gerhard Sörensen